192.168.1.1 Girilmiyor Sorunu Ve Çözümü

192.168.1.1 – 192.168 ll ile modem arayüzüne giriş yapılabiliyor. Normalde Asus, TP- link, Türk Telekom, Zyxel, TTNET ADSL modem ve ağ yönlendiriciler tarafından kullanılan 192.168.1.1, dünyada standart olarak kullanılmaktadır. Bazen modem türüne göre 192.168.0.1, 192.168.2.1 ip adresleri farklılıklar gösterebilir. 192.168.1.1, yönlendiricileri kurmak ya da kurulu sistemi güncellemek için kullanılır.

Şifre Kullanarak Sorun Çözme

192.168.l.l Girmiyor

İlk olarak modem ethernet kabloları ve tüm bağlantılarının düzgün bağlandığından emin olmamız gerekmektedir. Tüm modemlerin IP adresi 192.168.1.1 olarak kullanılmaktadır. Son iki rakamından 0, 1, 2 rakamları değiştirilerek kullanılabilmektedir. Bu sahip olunan modemle alakalı bir farklılıktır. Şifre kullanılarak yapılacak yeniden başlatma işlemi sorunu gidermeye yardımcı olabilir.

Eğer bu IP adresleri olmuyor ise aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

modem arayüz

Windows 7, 8, 8.1 ve 10’da Win + C tuşlarına basın, cmd yazın ve Enter‘a basarak komut satırı açılcaktır. Komut satırında ipconfig yazıp Enter‘a basın. Modemenizin IP’sini şu an bağlı olduğunuz ağın altında, “Varsayılan ağ geçidi“nin karşısında göreceksiniz.

DNS Ayarlarını Düzenleyerek Sorunu Çözüme

Bir diğer çözüm yolu da 192.168.1.1 adresine giriş yapmaktır. 192.168.1.1 adresine DNS ayarlarını düzenleyerek girebilmek mümkündür. Bunun için takip edilecek işlemler: Ağ ve paylaşım merkezini aç tıklanır buradan bağdaştırıcı ayarlarını değiştir seçilir. Ardından gelen pencerede yerel ağ bağlantısı üzerinde sağ tıklanır ve özellikler sekmesi seçilir. İnternet Protokolü IPV 4 seçilir ve DNS ayarları kullanılır. DNS ayarlarını kullanımda birinci kısım: 7.7.7.4 ile doldurulur. İkinci kısım ise 7.7.4.4 şeklinde doldurulur. Daha sonra tamam denir ve işlem tamamlanır. Bu işlemle de sorun çözülmediyse modelle ilgili problem yaşanıyor olabilir.

Modeme Reset Atarak Sorunu Çözme

Eğer sorun çözülmediyse modeme yoğunlaşmakta fayda var. Modemin arka yüzeyinde veya altında( konumu modem markasına göre değişir) küçük reset tuşu vardır. Bu tuşa kürdan veya ucu sivri olmayan iğne gibi bir şey sokup, 20 saniye kadar basılı tutmak gerekir. Böylece modem resetlenmiş olur. Fabrika ayarlarına dönen modemin yeniden kurulumu için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek gerekmektedir. Teknik servisin yapacağı yönlendirmeleri uyguladıktan sonra 15- 20 dakika beklemek gerekmektedir. İşlemler biter bitmez kurulum sağlanmayabiliyor bunun için beklemek şart. Eğer kendi hizmet numaranızı yani hizmeti aldığınız kurumun size verdiği internet kullanıcı bilgilerinizi biliyorsanız müşteri hizmetlerini aramaya gerek yoktur.

192.168.1.1 modem arayüzüne giremiyorum, 192.168.1.1 sayfası çalışmıyor, 192.168.0.1 giremiyorum, modem arayüzüne giremiyorum tp link ve modem arayüzüne giremiyorum zyxel modem gibi tüm bilgileri sitemizde bulabilir veya birde modem şifreleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Yazar ByySeko

  Anonim
  Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

  ilginizi çekebilir!!!!

  modem arayüz

  Modem IP Adresi Bulma

  Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte her evde ve ofiste modem bağlantısı üzerinden internet erişimi sağlayabilmek …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir