AirTies Air 6372

AirTies Air 6372 Modem arayüz kurulumu ( resimli ) ve modem wifi şifresi. AirTies Air 6372 modem genellikle Turkcell Superonline tarafından verilen cihazlardan birisidir. Modem kurulumu 192.168.2.1 Ip adresi girişi ile yapılmakta; wifi şifre değiştirme, güncelleme ve ADSL ayarları bu Ip adresi ile yapılmaktadır.

AirTies Air 6372 Modem Kurulum Ve Arayüz

Aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi cihazınızın kablo bağlantılarını yapınız.

AirTies Air 6372 Modem Kurulum

İlk Adım Modem Kurulumu

 1.  Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.
 2.  Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web ara yüzünün varsayılan adresi olan http://192.168.2.1 adresini yazıp “Enter” a basınız.
 3. 01-AirTies-Air-6372 - 192.168.2.1
 4. Cihazınızın Web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir.”Kullanıcı adı” alanına “admin” yazıp, “Şifre” alanına da “superonline” yazıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz. Cihazınızın web arayüzünde, sol tarafta ADSL menüsüne tıkladığınızda, alt menü olarak ilk önce ADSL Ayarları kısmını göreceksiniz. Bu kısımdan cihazınızın ADSL ayarlarını yapabilirsiniz. Cihazınızın ADSL ayarlarını yapabilmek için lütfen ADSL Ayarları menüsüne tıklayınız.
 5.  ADSL Ayarları menüsü açıldığında, cihazınızın varsayılan PVC bağlantınızı gösteren bir tablo göreceksiniz.
 6. 01-AirTies-Air-6372 - 192.168.2.1
 7.  ADSL ayarlarına girebilmek için tablo üzerindeki ”Düzenle” tuşuna tıklayınız. Karşınıza ADSL ayarlarını girebileceğiniz “PVC Ayarları” ekranı gelecektir.
 8. PVC ayarları ekranında Internet sağlayıcınızın size vermiş olduğu ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi, ilgili alanlara girip “Kaydet” tuşuna tıklayarak ADSL ayarlarınızı tamamlayınız.
 9. AirTies-Air-6372
 10. AirTies cihazınızın ADSL ayarlarını başarı ile tamamladınız. Ön panelde bulunan “Internet” ışığı yandığında Internet bağlantınız gerçekleşmiş demektir. Eğer bu ayarlardan sonra Internet bağlantınız yine de gerçekleşmezse, lütfen ADSL servis sağlayıcınıza danışmanız gerecektir. Evet kurulum tamamlandı arkadaşlar. =)

AirTies Air 6372 Modem WiFi Şifre Değiştirme veya Bulma

 İlk defa WiFi ye bağlanacaklar için: AirTies cihazınıza dizüstü bilgisayarlarınızı kablosuz olarak bağlamak için: AirTies’a kablosuz olarak bağlamak istediğiniz bilgisayarınızda BaşlatAyarlarAğ BağlantılarıKablosuz Ağ Bağlantısı-Kablosuz Ağları Görüntüle adımlarını takip ederek “Kablosuz Ağ Bağlantısı” ekranında Superonline_WiFi_xxxx isimli kablosuz ağı seçerek “Bağlan” tuşuna basınız.

AirTies Air 6372 Şifre Bulma ve Değiştirme

1.Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız. http://192.168.2.1 yazarak giriş yapalım ve “KABLOSUZ” ana menüsü altında “Kablosuz  Güvenlik Ayarları”nı seçiniz.
2. “Kablosuz Güvenlik Seviyenizi Seçiniz” bölümünde “WPA” kutusunu işaretleyiniz.
3. “WPA2” ve “PSK Anahtarı” seçeneklerini işaretleyerek “Şifre” bölümüne en az 8 en fazla 63 karakterden oluşan bir şifre giriniz. Şifrenizin kolayca tahmin edilemeyecek şekilde hem harf hem de rakamlardan oluşmasına dikkat ediniz. “Kaydet” tuşuna basınız.

AirTies Air 6372 Şifre Bulma ve Değiştirme
4. Modeminiz ile kablosuz olarak bağlantı kuracak olan tüm cihazlarda da WPA2 şifrelemeyi aktif hale getirip aynı şifreyi girmeniz gerekmektedir.
5. Bu işlem mevcut şifreyi değiştirme ve güncelleme işlemidir dilenirse wifi ağı bu kısımdan da kapatılabilir.

AirTies Air 6372 Modeme Nasıl Reset Atılır?

Cihazı yeniden başlatmaya, ADSL ve/veya VoIP ayarlarını sıfırlayarak fabrika ayarlarına almaya yarayan düğmedir (10sn. basıldığında VoIP haricindeki ayarları, 20sn. basıldığında ise VoIP dahil tüm ayarları sıfırlayarak fabrika ayarlarına alır) ve Modem arayüzde Reset butonu ile fabrika ayarlarına dönüş imkanı sağlayabilirsiniz. Böylelikle sıfırdan kendiniz kurulum yapabilirsiniz.

 • Yazar ByySeko

  Anonim
  Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

  ilginizi çekebilir!!!!

  192.168.1.1 ttnet

  192.168.l.l – 192.168.1.1 ttnet modem şifre, şifre değiştirme, admin ara yüz giriş ayarları ve modem …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir