Android Telefonda Daire veya Artı (+) İşareti Ne Anlama Geliyor?

Android telefonlarda şarj simgesinin veya şebeke simgesinin yanında bulunan (+)  artı simgesi ne anlama geliyor? ve nasıl yok edilebilir kaybedilebilir gibi en sık karşılaşılan simgelerden bir tanesini olarak android cihazlarımızda karşımıza gelmekte. Peki bu (+) artı simgesinin anlamı nedir? zararlı mı gelin makalemizi inceleyelim.

Android Telefonda Daire veya Artı (+) İşaret

(+) Artı simgesi Android Nougat ile gelen bu işaret arka planda veri iletişimini engellemek ( kısıtlamak ) için  Veri Tasarrufu seçeneğini aktif ise bu simge karşımıza çıkar. Peki nasıl kapatabiliriz! Cihazınızdan ayarlar kısmından veya aratarak Veri Tasarrufu kısmına gelerek açık olan ilmeci kapalı olarak ayarlamak veya tik işaretini kaldırmızla simge kaybolacaktır.

Veri Tasarrufu Seçeniği Aktif ise Cihazda Neler Olur? 

(+) Veri tasarrufu seçeneği aktif ise örnek verecek olursak Facebook, Whatsapp gibi uygulamalardan bildirim almazsınız bildirimleri ancak telefonu elinize aldınızda yani uygulamaya girdiğinizde görürsünüz. Yani dışarı çıktınızda veri tasarrufu istiyorsanız internetiniz az ise şarjınız az ise gibi durumlarda aktif hale getirebilirsiniz.

samsung telefon işaretleri,

telefondaki yuvarlak işaret,

samsung isaret anlamlari,

yuvarlak altına çizilmiş artı işareti,

Telefonda yuvarlak içinde artı işareti anlamı,

 • Yazar ByySeko

  Anonim
  Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

  3 yorumlar

  1. Zeliha Kuşcu

   Helal valla ne zamandır telefonumda (+) işareti duruyordu sonunda kurtuldum.

  2. Cemre Bay

   Bende sandım telefona virüs girdi. Meğerki tasarruf modu imiş teşekkürler makale için.

  3. Hakan Gür

   Hele şükür bir çözüm yolu buldum. Adamsın admin kardeş.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir