Google Dns | Google Dns Ayarları

Google Dns adresleri, dns nasıl ayarlanır? ve Google Dns ile sitelere giriş; Google dünyanın tartışmasız en büyük arama motorudur. Sahip olduğu teknolojilerle günde binlerce siteyi takip etmektedir. Bunların dışında iki milyondan fazla kullanıcıya adsense ile ödeme yapmaktadır. Özetle dünyanın en büyük arama motoru olan Google birçok ücretsiz servis sunmaktadır. Google DNS bu servislerden bir tanesidir. DNS kullanan kişilerin yaşadığı sıkıntıların büyük bölümü, Google DNS servisinde bulunmamaktadır. Tam anlamıyla gelişmiş ve başarılı bir sistemdir. Google DNS servisi hem güvenilir hem de hızlı internet sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca en büyük özelliklerinden birisi, yasaklı olan sitelere erişime izin vermesidir. Kısaca Google DNS kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde erişime kapalı sitelere giriş yapılabilir.

Google DNS Nasıl Kullanılır?

Google DNS servisini kullanmak için PC, telefon veya tabletin DNS ayarlarının yapılması gerekmektedir. Eğer bilgisayar kullanılıyorsa bu işlem daha basittir.

Bilgisayar üzerinden Google DNS kullanmak için sırasıyla şu işlemler yapılmalıdır;

Google DNS

 • Öncelikle Denetim Masasında bulunan “Ağ ve Paylaşım Merkezi” bölümüne girilmelidir.
 • Bu bölümde, kullandığınız internet bağlantısına giriş yapılmalıdır.
 • Daha sonra çıkan pencereden “Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçilmelidir.
 • Açılacak olan pençeden “Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan” ifadesi seçilmeli, ardından “Tercih edilen DNS sunucu” kısmına 8.8.8.8, “Diğer DNS Sunucusu” kısmına 8.8.4.4 yazılmalıdır. Herhangi bir hata olması durumunda internet erişimi tamamen kopacaktır. Bu nedenden dolayı bu bölümde oldukça dikkat edilmeli ve hata yapmamaya özen gösterilmelidir.
 • Bütün işlemler bittikten sonra “Kaydet” veya “Tamam” butonuna basılmalıdır.

Eğer herhangi bir hata yapılmamışsa artık Google DNS ayarları yapılmış demektir. Bundan sonra rahatça sörf yapılabilir, erişime kapalı sitelere rahatça girilebilir. Google DNS piyasada gezen diğer DNS firmalarından çok daha hızlı ve güvenlidir.

 • Yazar ByySeko

  Anonim
  Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

  ilginizi çekebilir!!!!

  Ubuntui, Kali ve Linux DNS Değiştirme

  Ubuntui, Kali ve Linux sürümlerinde dns nasıl değiştirilir?, çözümü, resimli ve güncel anlatımı ile sizlerle; İnternet kullanımının …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir