Zyxel Modem Şifreleri

Tüm güncel Zyxel modem şifreleri listesi ile 192.168.1.1 Ip adresi modem arayüze giriş işlemini aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz. Modeme giriş şifresini unuttum, ne yapmam gerekiyor?. Modemimde kablosuz ağ şifremi nasıl oluştururum ya da değiştirebilirim?. Zyxel modem şifreleri genel olarak aynı ve kullanıcıya unutulmayacak şifreler sunulmuştur. Bu şifreler: ttnet, 1234admin ya da turktelekom olarak belirlenmiştir.

Öncelik adım modemin arayüzüne erişmektir. Bunun için ilk olarak Internet Explorer veya kullandığınız (Chrome, Freefox, Opera) tarayıcınızı açınız ve adres satırına http://192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna a basınız. Açılan şifre akranın da şifre yazan kısımdaki noktaları silip modeminize kurulum esnasında verdiğiniz şifreyi yazınız.

Girdiğiniz şifreyi kabul etmiyor ise 1234 , ttnet veya admin deneyebilirsiniz. Şifrenizi yazdıktan sonra Sisteme Giriş butonuna tıklayınız.

192.168.1.1 Zyxel Modem Şifreleri

Eğer 192.168.1.1 Ip adresi ile modem arayüzüne erişim sağlanmıyorsa buradaki konumuzu okuyarak modemin arayüz IP adresini öğrenebilirsiniz.

Modem IP Adresi Bulma ve Öğrenme

Zyxel Modem Wifi Şifresi Bulma Ve Değiştirme

192.168.1.1 Zyxel Modem Resetleme Şifre Sıfırlama

Zyxel modem Resetleme işlemi (Fabrika ayarlarına dönüş) sırasıyla şöyledir;

 1. Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirilir.
 2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.
 3. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açılır.
 4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
 5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar beklenir.
 6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına 192.168.1.1 yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
 7. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olan ttnet ya da 1234 yazıp modeme erişim sağlanır.

192.168.1.1 zyxel modem reset
Not :Resetleme işleminin gerçekleşmesi için 1. ve 4. seçenekler yapılırken elinizin reset düğmesinden çekilmemesi gerekmektedir, aksi taktirde resetleme işlemi gerçekleşmez. Unutmayınız ki reset işleminden sonra modem üzerindeki tüm bilgiler yapmış olduğunuz ayarlar SİLİNECEKTİR ve fabrika ayarlarına dönülecektir. Reset işleminden sonra giriş şifreniz fabrika ayar şifresi olan “1234” ya da TTNET kampanyasından alınmış bir modemse “ttnet” , “turktelekom“ olacaktır.

 • Yazar ByySeko

  Anonim
  Tüm modemlerin yazılım geliştirme programlama dalında uzmanlık yapmaktayım. Bu bloğumuzda modem şifre değiştirme alanında internet kullanıcılarına yardım vermekteyiz.

  ilginizi çekebilir!!!!

  192.168.1.1 ttnet

  192.168.l.l – 192.168.1.1 ttnet modem şifre, şifre değiştirme, admin ara yüz giriş ayarları ve modem …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir